Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
21. 9. 2021

Chcete získat nové zaměstnání?


Co je Moje místo v MSK? 

Projekt, který vznikl na podporu zaměstnanosti v Moravskoslezském kraji v rámci situace spojené s pandemií Covid-19 a je určen pro všechny zde žijící a podnikající. Fungovat začal v září 2020 a do dnešního dne prošlo našimi službami asi 370 lidí z různých koutů kraje. Naše služba spolupracuje s více než 220 firmami z MSK, které jsou v aplikaci registrovány a které provedly více než 150 poptávek po nabízených profesích.

Moje místo v MSK se skládá ze 2 základních služeb, které jsou spolu částečně propojeny. První službou je profesní poradenství, kdy osoba, která je ohrožena ztrátou zaměstnání, uvažuje nad změnou práce, či je nezaměstnaná, a má možnost využít poradenských služeb online či osobně. Poradenství přizpůsobujeme na míru klienta, nabízíme širokou škálu služeb, například kariérové poradenství, pomoc při hledání a zprostředkování zaměstnání, přípravu na pracovní pohovor či konzultaci životopisu. Tato služba je určená jak všem osobám v Moravskoslezském kraji, které uvažují o dobrovolné či nucené změně povolání, tak je tato služba určena firmám, které jsou nuceny propouštět a nemají kapacity provádět tyto služby samy.

Druhou službou v rámci tohoto projektu je online aplikace pro firmy (Chytrý matching). Podstatou této služby je, že pokud je firma nucena propouštět své zaměstnance, tak v rámci tohoto nástroje může dané osoby nabídnout ostatním firmám. V ideálním případě si tak propouštěného pracovníka poptá firma, která naopak řady svých zaměstnanců rozšiřuje. Pracovník tak plynule přechází z jednoho zaměstnání do druhého, a to bez nutnosti registrace na úřadu práce a nedochází tak ke vzniku nezaměstnanosti. Tato služba se snaží vzniku nezaměstnanosti aktivně předcházet. Tato služba je tak určena pro firmy, a to jak pro ty, které propouštějí, tak také pro firmy, které naopak stavy rozšiřují.

Propojení obou služeb je v tom, že osoba, která se zaregistruje do profesního poradenství může být nabízena také v rámci online aplikace, kdy tuto osobu administrujeme my. Hlavní devizou projektu je, že je to pro všechny zúčastněné zdarma.

 

FAQ

S čím mi Moje místo může pomoci? 

Bavíme se zde o individuální „zakázce“ pro klienta. Vždy se ptáme, s čím konkrétním jim můžeme pomoci. Někdy je to pomoc s tím, jak napsat životopis, motivační dopis, zorientovat se v tom co umí a kde mohou práci hledat. Jindy zase zprostředkování pracovních nabídek, ale také povzbuzení, posílení sebedůvěry, nový pohled na věc, či schopnost sebeprezentace.

 

Kdo stojí za touto službou? Kdo pomáhá klientům?

Služba je poskytována Moravskoslezským paktem zaměstnanosti, z. s. (MS PAKT), neziskovou organizací s jasným cílem pomoci obyvatelům regionu na trhu práce. Její know-how stojí kromě týmu profesionálních personalistů a psychologů na vlastních analyticích trhu práce a přímém propojení s více než dvěma sty firmami v Moravskoslezském kraji.

Náš tým je složený z personalistů, psychologů, odborníků v oblasti lidských zdrojů, kariérních poradců, expertů na vyhledávání pracovních nabídek.

 

Jaké rychle dostanu profesní poradenství? 

Samozřejmě záleží, co konkrétně Vás zajímá. Pokud zavoláte a jen se chcete na něco zeptat, dostanete odpověď ihned. Není potřeba se objednávat, naši poradci jsou dostupní a jsou připraveni jednat rychle.

Pro dlouhodobější spolupráci, která je tak dlouho, jak si přeje klient, se vyplní krátký dotazník (nebo jej za vás vyplní poradkyně) a zde si již plánujete schůzky dle povahy požadavku.

 

Jakou formou poskytujete služby v této době? 

Ze začátku probíhaly konzultace osobně, kdy jsme byli schopni v rámci kraje vyjet za klienty a potkat se s nimi. Nicméně díky aktuální situace způsobené pandemií nabízíme alternativní řešení jako je telefonní konzultace, online setkání, ale i emailová komunikace. Pro nás platí, že o podobě té služby rozhoduje klient.

 

Které jsou nejčastěji poptávané profese? 

Obecně se dá říct, že jsou to kvalifikované dělnické profese, jako obráběči, obsluha CNC strojů, zámečníci, řemeslníci, zedníci apod. Stále platí, že tohle jsou nejpoptávanější profese. Mezi dalšími profesemi, které jsou v našem region hodně poptávané, to jsou IT profese. 

 

Jak můžu o tuto službu požádat? 

Zavolat na telefonní linku 721 504 826, popř. navštívit stránky www.moje-misto.cz a vyplnit zde jednoduchý dotazník.


 


A zase ty podvody……!

Pokračovat
DOTAČNÍ PROGRAM PRO SPOLKY

Výběrové řízení na místo vedoucí – vedoucího odboru výstavby a ŽP, vedoucí úředník

Pokračovat
Scéna zobrazuje vesnické prostředí za jasného slunečného dne, kde děti s helmy na hlavách připravují svá jízdní kola k výletu. Jsou vidět pumpující pneumatiky a hledající odrazky na kolech a pedálech, což naznačuje učení se o nezbytné výbavě pro bezpečnou jízdu. Kola, čistá od prachu, jsou připravena na dobrodružství za sběrem proutí pro velikonoční pomlázky. V pozadí ožívá malebná vesnice s náznaky slavnostní atmosféry, rodiny se věnují přípravám, což odráží radost a opatrnost spojenou s velikonočními tradicemi, zdůrazňující bezpečnost, ohleduplnost a ducha společenství.

Příprava na Velikonoce: tradice a bezpečnost na prvním místě

Pokračovat
Silueta osoby stojící před policejním vozem v noci, s červenými a modrými majáky svítícími v pozadí, vytvářející dramatický osvětlený kontur.

Rozblikáme majáky!

Pokračovat
Plakát k propagaci divadelní inscenace s názvem 'Zážitkové Dárky', kterou představuje Divadlo Propadlo. Na plakátu je skupina osmi účinkujících, kteří pózují na jevišti s různými rekvizitami. V centru je žena, která drží loutkové vodiče a ovládá ostatní účinkující jako marionety. Nad nimi je logo města Šenov a dva smajlíky reprezentující divadelní masky. Datum a čas představení jsou uvedeny jako '16.2.2024 v 19:00' a místo konání je 'Horákůvka'. Vstupné je stanoveno na 100 Kč s možností předprodeje vstupenek na podatelně MěÚ nebo v knihovně od 15.1.2024

Divadelní inscenace ZÁŽITKOVÉ DÁRKY

Pokračovat
Fotografie zobrazuje policejního důstojníka ve světelně reflexní vestě, stojícího vedle policejního vozidla s nápadným žluto-modrým pruhováním. Vedle něj stojí žena v černé bundě, držící v ruce otevřenou složku nebo kalendář s logem a rokem 2022 na obálce. V pozadí je vidět sanitka Českého červeného kříže. Obě osoby jsou na ulici a vypadá to, že se účastní veřejného eventu nebo distribuční akce.

Kaledář myslí nejen na prevenci v on-line prostředí

Pokračovat
Fotografie zachycuje policistku, oblečenou v reflexní bezpečnostní vestě, jak komunikuje s osobou otočenou zády k fotoaparátu. Osoba má na sobě světlou žlutou bundu a tmavou čepici se žlutými "ušima". V pozadí je vidět další osoba v černém oblečení. Děje se to večer na ulici osvětlené pouličními lampami.

Buďte viditelní, nejste nesmrtelní!

Pokračovat
Abstraktní obraz symbolizující vyhlášení dotačního programu pro spolky, zobrazující prvky jako propojené kruhy a překrývající se tvary reprezentující jednotu a spolupráci. Obraz zahrnuje motivy rostoucího stromu nebo rostliny, což symbolizuje rozvoj a péči. Barevná paleta je teplá a přívětivá, s odstíny měkké modré, zelené a nádechem žluté, což vyjadřuje pozitivitu a naději. Design je čistý, moderní a abstraktní, efektivně předávající myšlenku dotačního programu zaměřeného na podporu komunitních skupin a spolků.

Informace - vyhlášení dotačního programu pro spolky

Pokračovat
Na obrázku jsou dva policisté provádějící kontrolu vozidla nebo stojící na kontrolním bodě. Mají na sobě reflexní vesty s nápisem "POLICIE", což naznačuje, že se jedná o českou policejní jednotku. Policista nejblíže kameře drží oranžové zařízení, které by mohlo být používáno pro nouzové vniknutí do vozidla, a komunikuje s řidičem nebo prohlíží interiér tmavě zbarveného auta. Okolí je zimní s viditelným sněhem na zemi a sněhovou krajinou v pozadí, což naznačuje, že fotografie byla pořízena v chladném období. Druhý policista situaci sleduje, stojí za prvním policistou.

Bezpečná jízda v zimním období

Pokračovat
Malebná zimní scéna znázorňující náměstí pokryté sněhem s okouzlujícími budovami zdobenými sváteční výzdobou. Lidé v teplém oblečení prochází náměstím na pozadí hustých zalesněných hor pokrytých sněhem

Provoz Městského úřadu Šenov v době vánočních svátků

Pokračovat
Plakát pro adventní koncert s Leona Gyöngyösi a gospelovým souborem, který se bude konat 10. prosince 2023 v 16:00 v evangelickém kostele ČCE. Plakát je zdobený vánočními motivy jako jsou červené mašle, zlaté vánoční koule a zelené větvičky. Na horní části je logo 'senav' s vánočními dekoracemi po stranách. Ve středu je velká zlatá vánoční koule s datem koncertu a časem, obklopená hudebními notami a hvězdičkami. Pod tím je Leona Gyöngyösi v červeném šatě, držící mikrofon, a níže fotografie gospelového souboru v akci. Název události 'ADVENTNÍ KONCERT' je uvedený velkými písmeny ve spodní části plakátu.

Adventní večer plný hudby: Leona GYÖNGYÖSI a gospelový soubor v evangelickém kostele

Pokračovat
Digitální bezpečnostní plakát zobrazující počítačovou obrazovku s varováním před falešnými webovými stránkami a phishingovými e-maily. Ikonky reprezentují bezpečné a aktualizované webové prohlížeče spolu s varovnými symboly pro malware a podvody. Pozadí obsahuje digitální prvky a bledé vodoznak symbolu zámku, zdůrazňující kybernetickou bezpečnost. Design je moderní a elegantní s barevným schématem modré, šedé a bílé, které vyjadřuje důvěru a profesionalitu.

Jak se chránit před podvodnými weby, e-maily a SMS: Průvodce pro uživatele internetu

Pokračovat
Plakát s oznamem o vánočním akci s názvem "ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU" pořádaném městem Šenov, která se bude konat 3. prosince 2023 od 15:20. Na horní části plakátu je logo města Šenov a vánoční ozdoba. Centrální část plakátu je zaujímá velkými zelenými písmeny název akce na bílém pozadí, které připomíná sníh. Pod tímto textem je zobrazena cimbálová muzika a slova "VÁNOČNÍ HITY". Ve spodní části plakátu je kreslená dřevěná stánek s jasně osvětlenými barevnými žárovkami a tabulkami, které označují dostupné pokrmy a nápoje: punč, svařák, medovina, pivo, klobásy, maso, placky a lángoše. Vpravo na plakátu je vyobrazený část vánočního stromu s dekoracemi a osvětlením. Celkový design plakátu je veselý a slavnostní, propagující předvánoční komunitní setkání.

Rozsvícení vánočního stromu v Šenově

Pokračovat
Obrázek představuje barevný plakát s vánoční tematikou s názvem "MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA s čertem, Mikulášem a andělem". V horní části plakátu je logo města Šenov. Na plakátu je zobrazen kreslený Mikuláš s bílou bradou a červeným biskupským oděvem zvedající ruku jako pozdrav. V pozadí je mnoho dárků a ozdob, celkové barevné schéma je červené s bílými a zlatými prvky. Informace na plakátu uvádí, že akce se bude konat v Restauraci HorakuVka 3.12.2023 od 14:00 hodin. Dále informuje o předprodeji vstupenek na podatelně MěÚ od 6.11.2023 do 24.11.2023. Cena vstupného je uvedena jako 100 Kč za dítě (v ceně balíček) a 50 Kč za dospělého (doprovod max. 1-2 dospělí na 1 dítě). Design plakátu je veselý a slavnostní, vhodný pro propagaci rodinné vánoční akce.

Mikulášská nadílka: Veselé odpoledne plné zábavy a překvapení!

Pokračovat
Obrázek zobrazuje venkovskou autobusovou zastávku v malé vesnici během podzimu. Digitální informační panel je jednoduchý a přehledný, zobrazující jízdní řády na pozadí podzimních barev. Oranžové, červené a žluté listí je rozprostřeno po zemi kolem dřevěného přístřešku s prvkami z kovaného železa. Vesničané v lehkých bundách se shromažďují, někteří drží v rukou listí nebo šálky s teplým nápojem, a užívají si společnou atmosféru chladného podzimního dne.

Aktualizace informačních panelů v autobusových zastávkách

Pokračovat
Na obrázku je noční scéna pracovního prostředí, kde velký kolový nakladač Volvo nakládá materiál do korby sklápěčky značky SERVA. Pracovní stroje jsou osvětleny jejich pracovními světly, což vytváří dramatický efekt v kontrastu s okolní tmou. V pozadí je vidět část kovové konstrukce, která může být součástí mostu nebo jiné infrastruktury. Na povrchu pracoviště je viditelný rozrytý terén, což naznačuje stavební nebo zemní práce. Světla na nakladači a kamionu poskytují hlavní osvětlení scény, a na silnici v pozadí jsou rozmazaná světla projíždějícího vozidla.

Opravy okružní křižovatky v Havířově proběhnou přes noc

Pokračovat
1 2 3 15