Vážení,

dovolujeme si Vám tímto sdělit, že od pondělí 25. 05. 2020 již dojde k ukončení omezení prázdninového provozu příměstských autobusů, ke kterému došlo z důvodu omezení školní docházky v souvislosti s koronavirem.
Příměstské autobusy již budou jezdit dle jízdních řádů bez dosavadních omezení provozu. Výjimkou budou linky č. 441, 442, 443 a 445 propojující Havířov s Ostravou, linka č. 531 propojující Karvinou s Ostravou, linka č. 551 propojující Orlovou s Ostravou a linka č. 533 propojující Karvinou s Havířovem, kde bude nadále zachován provoz dle letních jízdních řádů. Provoz těchto linek nadále dle letního omezení je umožněn vysokým počtem spojů v uvedených relacích.
Mimo výše uvedené bude dle výlukového jízdního řádu provozována také linka č. 293, která bude i nadále odkloněna mimo území Polské republiky, a na které budou i nadále vedeny v celé trase pouze vybrané spoje. Oproti současnému stavu budou na lince vedeny již všechny spoje.
Veškeré informace k jízdním řádům naleznete na webových stránkách http://www.portal.idos.cz a www.kodis.cz.
Z důvodu bezpečnosti cestujících je ve všech prostředcích veřejné dopravy pravidelně prováděna desinfekce vozidel tak, aby se co nejvíce snížilo riziko přenosu bakterií a virů.

Ing. Ivo Muras
vedoucí odboru dopravy
a chytrého regionu

meu.senov@mesto-senov.cz