Od ledna tohoto roku si mohou také občané Šenova vyzvednout tzv. „Obálku do lednice“ neboli „IN.F. Obálku“. Jedná se o projekt Moravskoslezského kraje „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“. IN.F.Obálka je plastová obálka, která slouží k předání údajů složkám záchranného systému o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života. Obálka obsahuje formulář s požadovanými údaji, který je třeba vyplnit, vložit zpět do plastového pouzdra a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Přiloženou samolepkou nebo magnetkou je pak třeba označit dveře lednice, nebo dveře z vnitřní strany bytu z důvodu informování zasahujících záchranných složek. Projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Šenovští senioři mohou plastovou obálku, která obsahuje formulář k vyplnění, samolepku, návod a propisovačku, získat zdarma buď v rámci úředních hodin u vedoucí sociálního úseku paní Bc. Elišky Červenkové v kanceláři číslo 208, která se nachází v 1 patře budovy městského úřadu, nebo na podatelně kancelář číslo 227.

meu.senov@mesto-senov.cz
podatelna@mesto-senov.cz
zznbfqm
michaela.neumahr@slezskabrana.cz