Město Šenov

KONTAKT

„Paní Věra má 62 let, dvě děti a pět vnoučat. Ráda o svou rodinu pečuje a radost ji dělá její zahrádka. S manželem si plánovali, že v důchodu začnou chodit do divadel a více si užívat života. Lékaři jí ale před půl rokem zjistili rakovinu tlustého střeva. Její poslední přání bylo zůstat doma až do úplného konce. A rodina se rozhodla toto přání splnit.“ To je jen jeden z mnoha příběhů, se kterými se denně setkáváme.

Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací. Paní Věře o mobilním hospici řekl její lékař. Ne všichni lékaři ale tuto možnost svým pacientům nabízejí. Rozhodli jsme se tyto statistiky změnit a již 5. rokem pořádáme osvětovou kampaň.

V letošním roce se do kampaně zapojilo 26 mobilních hospiců z celé České republiky a společně se snažíme informovat lidi o službách mobilních hospiců, které poskytují profesionální zdravotní a psychosociální služby umírajícím a jejich rodinám v domácím prostředí. Hlavními organizátory kampaně je Mobilní hospic Ondrášek a Fórum mobilních hospiců.

„Kampaň poběží během celého září a vyvrcholí Papučovým dnem ve středu 6. října 2021. Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že se každý, kdo si ten den nazuje papuče, stává nositelem myšlenky umírání doma,“ popisuje ředitelka Mobilního hospice Ondrášek Bronislava Husovská. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si 6. října vzít papuče s sebou, vyfotit sebe či kolegy z práce a sdílet fotku na sociálních sítích s #papucovyden. Díky sdílení fotek v papučích nám tak pomáhají informovat své okolí o domácích hospicích.

Další informace o kampani a mobilních hospicích se dozvíte na www.umiratdoma.cz.

Vezměte si i vy 6. října papuče s sebou a podpořte domácí hospicovou péči v České republice.

Úřední hodiny:

8:00 až 11:30