Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
23. 7. 2021

Buď spolutvůrcem budoucí podoby NÁMĚSTÍ!


Aneb chceš moderní náměstí nebo stávající parkoviště?

Současná podoba Radničního náměstí vyhovuje těm, kteří jezdí do centra autem, zaparkují u Radnice, nakoupí si v obchodě nebo v budkách, zajdou na úřad nebo poštu, nasednou do auta a náměstí opustí. Někteří označují naše náměstí za parkoviště. Nemají důvod náměstí navštívit, protože „tam chcípl pes“ a jedou se posadit do okolních měst. Většina z nás si pochvaluje klidovou zónu a venkovní posilovnu, ale vzhled a nabídku vyžití v centru označují jako nevyhovující.

Představitelé města by rádi v horizontu 3 let měli jasno o budoucí podobě náměstí a následně rekonstrukci realizovali. V této souvislosti si Vás dovoluji oslovit a požádat o zaslání námětů uspořádání a využití náměstí, navržení ploch s aktivitami nebo službami, které by v centru měly být.

Městu se podařilo odkoupit pozemky parcelní číslo 56 a 57 včetně stavby rodinného domku  č.p. 752. Tyto parcely se nacházejí vpravo od výjezdu z parkoviště a přímo navazují na východní část náměstí. Do budoucí podoby náměstí bychom rádi zakomponovali i tyto pozemky. 

Budu rád, pokud se o své připomínky ke stávající podobě náměstí (zelená plocha v mapce), náměty jak a čím náměstí oživit a zatraktivnit, podělíte s představiteli města. Své náměty ať v písemné podobě, skici či fotografií z míst, které mohou být inspirací pro budoucí podobu náměstí, můžete zaslat e-mailem na adresu namesti@mesto-senov.cz nebo předat na podatelnu našeho městského úřadu do konce prázdnin.

Svými náměty si řekněte, co v centru města chcete. V minulosti jste se obdobným způsobem vyjadřovali k využití Zámeckého parku, klidové zóně, vybavení sportovišť, prioritám v bezpečnosti dopravy, využití volných prostor na Radnici, strategii rozvoje města. Zaslání námětů není omezeno věkem respondentů, takže žáci, studenti, pracující i důchodci, všichni můžete být tvůrci budoucnosti.

Je logické, že ne všechny náměty budou prostorově, technicky, stavebně či finančně realizovatelné. Posouzení bude na urbanistovi, který navrhne varianty řešení. K těmto variantám budete mít možnost opět se vyjádřit.

Nejzajímavější podněty budou oceněny věcnými cenami, pokud uvedete v návrhu své iniciály. Možná, že čas strávený nad zamýšlením a posláním návrhu Vám ušetří léta láteření nad tím, jak centrum vypadá a že se v Šenově nic neděje. Přeji nám všem hodně dobrých nápadů k budoucí podobě náměstí a těším se na vaše náměty.


Ing. Jan Blažek, starosta


 


Obnovení provozu na ulici Frýdecké

Pokračovat
Pomoc_Ukrajině

Změny u příspěvku pro solidární domácnosti

Pokračovat
Májové posezení

Znovu otevření restaurace Horakůvka

Pokračovat
Den dětí Veřejné projednání

Den dětí v Šenově s veřejným projednáním strategie rozvoje města

Pokračovat
slepice Šenov

Sčítání drůbeže v Šenově kvůli novému výskytu ptačí chřipky

Pokračovat
Dotazník__rozvoj--město__Šenov

Zapojte se do tvorby nového strategického plánu rozvoje města Šenov

Pokračovat
Zlatý erb

Zlatý erb - Naše webové stránky získaly cenu veřejnosti

Pokračovat
Na fotce se nachází štěně Retrívra, který spí v trávě

Kdy platit poplatek za psa?

Pokračovat
35. ročník silničního etapového závodu žen Gracia Orlová 2023

Uzavřena silnice I/11 (Ostravská ulice)

Pokračovat
Rozhodnutí o rozdělení dotací z rozpočtu města Šenov pro rok 2023 - podpora činnosti spolků

Rozhodnutí o rozdělení dotací 2023

Pokračovat
Na tomto obrázku se nachází grafika plakátu s pozvánkou na divadelní vystoupení Antonína Procházky. Na fotce je p. Prochzka, který se umívá a ukazuje palce nahoru.

Divadelní hra Antonína Procházky

Pokračovat
minikontejner_šenov

Nový koš na bioodpad pro Vaši domácnost!

Pokračovat
Volná pozice - investiční technik

Nabídka pracovního místa – pedagog hry na klavír

Pokračovat
Základní umělecká škola Viléma Wünsche

Přijímací talentové zkoušky v ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově

Pokračovat

Varování NÚKIBu: Aplikace TikTok je riziko pro uživatele

Pokračovat

Změny v dopravě: uzavírka ulice Frýdecké II/473

Pokračovat
1 2 3 13
Vytvořil: Tomáš Rzyman | Redakční systém: Wordpress
homebug