Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
23. 7. 2021

Buď spolutvůrcem budoucí podoby NÁMĚSTÍ!


Aneb chceš moderní náměstí nebo stávající parkoviště?

Současná podoba Radničního náměstí vyhovuje těm, kteří jezdí do centra autem, zaparkují u Radnice, nakoupí si v obchodě nebo v budkách, zajdou na úřad nebo poštu, nasednou do auta a náměstí opustí. Někteří označují naše náměstí za parkoviště. Nemají důvod náměstí navštívit, protože „tam chcípl pes“ a jedou se posadit do okolních měst. Většina z nás si pochvaluje klidovou zónu a venkovní posilovnu, ale vzhled a nabídku vyžití v centru označují jako nevyhovující.

Představitelé města by rádi v horizontu 3 let měli jasno o budoucí podobě náměstí a následně rekonstrukci realizovali. V této souvislosti si Vás dovoluji oslovit a požádat o zaslání námětů uspořádání a využití náměstí, navržení ploch s aktivitami nebo službami, které by v centru měly být.

Městu se podařilo odkoupit pozemky parcelní číslo 56 a 57 včetně stavby rodinného domku  č.p. 752. Tyto parcely se nacházejí vpravo od výjezdu z parkoviště a přímo navazují na východní část náměstí. Do budoucí podoby náměstí bychom rádi zakomponovali i tyto pozemky. 

Budu rád, pokud se o své připomínky ke stávající podobě náměstí (zelená plocha v mapce), náměty jak a čím náměstí oživit a zatraktivnit, podělíte s představiteli města. Své náměty ať v písemné podobě, skici či fotografií z míst, které mohou být inspirací pro budoucí podobu náměstí, můžete zaslat e-mailem na adresu namesti@mesto-senov.cz nebo předat na podatelnu našeho městského úřadu do konce prázdnin.

Svými náměty si řekněte, co v centru města chcete. V minulosti jste se obdobným způsobem vyjadřovali k využití Zámeckého parku, klidové zóně, vybavení sportovišť, prioritám v bezpečnosti dopravy, využití volných prostor na Radnici, strategii rozvoje města. Zaslání námětů není omezeno věkem respondentů, takže žáci, studenti, pracující i důchodci, všichni můžete být tvůrci budoucnosti.

Je logické, že ne všechny náměty budou prostorově, technicky, stavebně či finančně realizovatelné. Posouzení bude na urbanistovi, který navrhne varianty řešení. K těmto variantám budete mít možnost opět se vyjádřit.

Nejzajímavější podněty budou oceněny věcnými cenami, pokud uvedete v návrhu své iniciály. Možná, že čas strávený nad zamýšlením a posláním návrhu Vám ušetří léta láteření nad tím, jak centrum vypadá a že se v Šenově nic neděje. Přeji nám všem hodně dobrých nápadů k budoucí podobě náměstí a těším se na vaše náměty.


Ing. Jan Blažek, starosta


 


Omezení provozu Městského úřadu Šenov dne 3. října 2023

Pokračovat

Milostivé léto 2023

Pokračovat

Bezpečná cesta školáků

Pokračovat
Preventivní akce - Foto 2

Bezpečně na koloběžce

Pokračovat

Majáček – policejní rádce nejmenších

Pokračovat
Talkshow "NEMÁŠ PRAVDU, DRAHÁ/Ý" s Veronikou Žilkovou a Bořkem Sležáčkem

Talkshow s Veronikou Žilkovou a Bořkem Sležáčkem

Pokračovat
cetin optika

Připojení k optické síti v lokalitách Šenov

Pokračovat
Poplatek za psa

Návod k platbě městských poplatků za odpady a psy

Pokračovat
Na obrázku se nachází liška spící na pařezu.

Lišky mezi námi: Pohled na společné soužití

Pokračovat
Šenov jarmark 2023

Šenovský jarmark 2023

Pokračovat
Dotazník__rozvoj--město__Šenov

Zapojte se do tvorby nového strategického plánu rozvoje města Šenov

Pokračovat

Obnovení provozu na ulici Frýdecké

Pokračovat
Pomoc_Ukrajině

Změny u příspěvku pro solidární domácnosti

Pokračovat
Májové posezení

Znovu otevření restaurace Horakůvka

Pokračovat
Den dětí Veřejné projednání

Den dětí v Šenově s veřejným projednáním strategie rozvoje města

Pokračovat
slepice Šenov

Sčítání drůbeže v Šenově kvůli novému výskytu ptačí chřipky

Pokračovat
1 2 3 14
Vytvořil: Tomáš Rzyman | Redakční systém: Wordpress
homebug