ETAPA - křižovatka ul. Volenská – ul. Tichá

1.9. – 13.11.2022        Úplná uzavírka komunikace – rekonstrukce vozovky

1.9. – 30.10.2022        Rekonstrukce dešťové kanalizace v úseku restaurace Na Lapačce – aut. zast. U Pekárny

Samotná rekonstrukce komunikace (výkopy, sanace podloží) je prováděna ve směru od křiž. s ul. Tichá po Lapačku a dále bude pokračovat po křižovatku s ul. Volenská.

Rekonstrukce dešťové kanalizace (v chodníkovém tělese) je prováděna ve směru od Lapačky ve směru na Václavovice.

V rámci probíhající úplné uzavírky komunikace a samotné rekonstrukce vozovky bude zhotovitel průběžně koordinovat možný vjezd a výjezd vozidel z dotčených nemovitosti, které mají výhradně výjezd pouze na ul. Frýdecká.

V uzavřeném úseku bude vyloučena tranzitní doprava. Individuální doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Objízdná trasa pro osobní vozidla jedoucí po komunikaci č. II/473 od Frýdku – Místku a také i v opačném směru povede po silnici III/47310 (ul. Vratimovská), poté po silnici III/4701 (ul. Václavovická) a následně bude pokračovat po ul. Volenská, na jejímž konci dojde k napojení na silnici II/473 ul. Frýdecká.

Příjezd k nemovitostem s jediným přístupem z ul. Frýdecká a příjezd k nemovitostem na dopravně slepých komunikacích, napojených na ul. Frýdecká bude obyvatelům umožněn, mimo úseků a doby, kdy bude probíhat celková výměna konstrukčních vrstev vozovky (sanace), která je prováděna na celou šíři komunikace. V době pokládky nových asfaltových vrstev, která bude probíhat za úplné uzavírky daného úseku, nebude příjezd umožněn vůbec a bude omezen příjezd k nemovitostem (resp. bude nutné respektovat aktuální stav pokládky asfaltových vrstev). Zhotovitel bude dopředu občany, firmy a ostatní subjekty (které mají výjezd pouze na ul. Frýdecká) v dostatečném časovém předstihu informovat prostřednictvím informačních letáků, ve kterých budou uvedeny veškeré potřebné informace o délce a rozsahu samotného omezení.

Při samotné rekonstrukci vozovky, při které bude prováděno odebrání nevhodného podloží vozovky do hloubky. min. 0,5 m, dojde ke zřízení příčného přejezdu mezi ulicemi Nad Kurty – K Pískovně a sjezdu na ulici Světlá.

V případě nevhodných klimatických podmínek budou uvedené termíny aktualizovány.

Úřední hodiny:

8:00 až 11:30