Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
7. 9. 2022

Aktualizace: Modernizace silnice II/473 Šenov – Frýdek-Místek


ETAPA - křižovatka ul. Volenská – ul. Tichá

1.9. – 10.12.2022          Úplná uzavírka komunikace – rekonstrukce vozovky

1.9. – 18.11.2022          Rekonstrukce dešťové kanalizace v úseku restaurace Na Lapačce – aut. zastávka U Pekárny

14.11. – 16.11.2022       Recyklace za studena (stabilizace) horní podkladní vrstvy vozovky

28.11. - 29.11.2022       Aplikace spojovacího postřiku

30.11. – 8.12.2022          Pokládka asfaltových vrstev vozovky

Předpoklad od 11.11.2022    Budou zahájeny opravy jednotlivých vjezdů na straně bez chodníkového tělesa, a to v úseku restaurace Lapačka - Volenská

Zhotovitel opětovně upozorňuje, že v době provádění recyklace vozovky, aplikace spojovacího postřiku a pokládky nových živičných vrstev, nebude příjezd k nemovitostem umožněn a bude také vyloučena dopravní obsluha. Práce budou probíhat za úplné uzavírky daného úseku, jelikož materiály využívané při provádění těchto prací mohou poškodit projíždějící vozidla. Za případné poškození vozidel zhotovitel nezodpovídá.


Samotná rekonstrukce komunikace (výkopy, sanace podloží) je prováděna ve směru od křiž. s ul. Tichá po Lapačku a dále bude pokračovat po křižovatku s ul. Volenská.

Rekonstrukce dešťové kanalizace (v chodníkovém tělese) je prováděna ve směru od Lapačky ve směru na Václavovice.

V rámci probíhající úplné uzavírky komunikace a samotné rekonstrukce vozovky bude zhotovitel průběžně koordinovat možný vjezd a výjezd vozidel z dotčených nemovitosti, které mají výhradně výjezd pouze na ul. Frýdecká.

V uzavřeném úseku bude vyloučena tranzitní doprava. Individuální doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Objízdná trasa pro osobní vozidla jedoucí po komunikaci č. II/473 od Frýdku – Místku a také i v opačném směru povede po silnici III/47310 (ul. Vratimovská), poté po silnici III/4701 (ul. Václavovická) a následně bude pokračovat po ul. Volenská, na jejímž konci dojde k napojení na silnici II/473 ul. Frýdecká.

Příjezd k nemovitostem s jediným přístupem z ul. Frýdecká a příjezd k nemovitostem na dopravně slepých komunikacích, napojených na ul. Frýdecká bude obyvatelům umožněn, mimo úseků a doby, kdy bude probíhat celková výměna konstrukčních vrstev vozovky (sanace), která je prováděna na celou šíři komunikace. V době pokládky nových asfaltových vrstev, která bude probíhat za úplné uzavírky daného úseku, nebude příjezd umožněn vůbec a bude omezen příjezd k nemovitostem (resp. bude nutné respektovat aktuální stav pokládky asfaltových vrstev). Zhotovitel bude dopředu občany, firmy a ostatní subjekty (které mají výjezd pouze na ul. Frýdecká) v dostatečném časovém předstihu informovat prostřednictvím informačních letáků, ve kterých budou uvedeny veškeré potřebné informace o délce a rozsahu samotného omezení.

Při samotné rekonstrukci vozovky, při které bude prováděno odebrání nevhodného podloží vozovky do hloubky. min. 0,5 m, dojde ke zřízení příčného přejezdu mezi ulicemi Nad Kurty – K Pískovně a sjezdu na ulici Světlá.

V případě nevhodných klimatických podmínek budou uvedené termíny aktualizovány.


 


Malebná zimní scéna znázorňující náměstí pokryté sněhem s okouzlujícími budovami zdobenými sváteční výzdobou. Lidé v teplém oblečení prochází náměstím na pozadí hustých zalesněných hor pokrytých sněhem

Provoz Městského úřadu Šenov v době vánočních svátků

Pokračovat
Plakát pro adventní koncert s Leona Gyöngyösi a gospelovým souborem, který se bude konat 10. prosince 2023 v 16:00 v evangelickém kostele ČCE. Plakát je zdobený vánočními motivy jako jsou červené mašle, zlaté vánoční koule a zelené větvičky. Na horní části je logo 'senav' s vánočními dekoracemi po stranách. Ve středu je velká zlatá vánoční koule s datem koncertu a časem, obklopená hudebními notami a hvězdičkami. Pod tím je Leona Gyöngyösi v červeném šatě, držící mikrofon, a níže fotografie gospelového souboru v akci. Název události 'ADVENTNÍ KONCERT' je uvedený velkými písmeny ve spodní části plakátu.

Adventní večer plný hudby: Leona GYÖNGYÖSI a gospelový soubor v evangelickém kostele

Pokračovat
Digitální bezpečnostní plakát zobrazující počítačovou obrazovku s varováním před falešnými webovými stránkami a phishingovými e-maily. Ikonky reprezentují bezpečné a aktualizované webové prohlížeče spolu s varovnými symboly pro malware a podvody. Pozadí obsahuje digitální prvky a bledé vodoznak symbolu zámku, zdůrazňující kybernetickou bezpečnost. Design je moderní a elegantní s barevným schématem modré, šedé a bílé, které vyjadřuje důvěru a profesionalitu.

Jak se chránit před podvodnými weby, e-maily a SMS: Průvodce pro uživatele internetu

Pokračovat
Plakát s oznamem o vánočním akci s názvem "ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU" pořádaném městem Šenov, která se bude konat 3. prosince 2023 od 15:20. Na horní části plakátu je logo města Šenov a vánoční ozdoba. Centrální část plakátu je zaujímá velkými zelenými písmeny název akce na bílém pozadí, které připomíná sníh. Pod tímto textem je zobrazena cimbálová muzika a slova "VÁNOČNÍ HITY". Ve spodní části plakátu je kreslená dřevěná stánek s jasně osvětlenými barevnými žárovkami a tabulkami, které označují dostupné pokrmy a nápoje: punč, svařák, medovina, pivo, klobásy, maso, placky a lángoše. Vpravo na plakátu je vyobrazený část vánočního stromu s dekoracemi a osvětlením. Celkový design plakátu je veselý a slavnostní, propagující předvánoční komunitní setkání.

Rozsvícení vánočního stromu v Šenově

Pokračovat
Obrázek představuje barevný plakát s vánoční tematikou s názvem "MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA s čertem, Mikulášem a andělem". V horní části plakátu je logo města Šenov. Na plakátu je zobrazen kreslený Mikuláš s bílou bradou a červeným biskupským oděvem zvedající ruku jako pozdrav. V pozadí je mnoho dárků a ozdob, celkové barevné schéma je červené s bílými a zlatými prvky. Informace na plakátu uvádí, že akce se bude konat v Restauraci HorakuVka 3.12.2023 od 14:00 hodin. Dále informuje o předprodeji vstupenek na podatelně MěÚ od 6.11.2023 do 24.11.2023. Cena vstupného je uvedena jako 100 Kč za dítě (v ceně balíček) a 50 Kč za dospělého (doprovod max. 1-2 dospělí na 1 dítě). Design plakátu je veselý a slavnostní, vhodný pro propagaci rodinné vánoční akce.

Mikulášská nadílka: Veselé odpoledne plné zábavy a překvapení!

Pokračovat
Obrázek zobrazuje venkovskou autobusovou zastávku v malé vesnici během podzimu. Digitální informační panel je jednoduchý a přehledný, zobrazující jízdní řády na pozadí podzimních barev. Oranžové, červené a žluté listí je rozprostřeno po zemi kolem dřevěného přístřešku s prvkami z kovaného železa. Vesničané v lehkých bundách se shromažďují, někteří drží v rukou listí nebo šálky s teplým nápojem, a užívají si společnou atmosféru chladného podzimního dne.

Aktualizace informačních panelů v autobusových zastávkách

Pokračovat
Na obrázku je noční scéna pracovního prostředí, kde velký kolový nakladač Volvo nakládá materiál do korby sklápěčky značky SERVA. Pracovní stroje jsou osvětleny jejich pracovními světly, což vytváří dramatický efekt v kontrastu s okolní tmou. V pozadí je vidět část kovové konstrukce, která může být součástí mostu nebo jiné infrastruktury. Na povrchu pracoviště je viditelný rozrytý terén, což naznačuje stavební nebo zemní práce. Světla na nakladači a kamionu poskytují hlavní osvětlení scény, a na silnici v pozadí jsou rozmazaná světla projíždějícího vozidla.

Opravy okružní křižovatky v Havířově proběhnou přes noc

Pokračovat

Chceš-li alkohol začít pít, musíš nad 18 let mít!

Pokračovat

Na Dušičky bezpečně

Pokračovat
Klidný rybník obklopený hustým rákosím a orobincem. Uprostřed tklivé hladiny se tyčí malý dřevěný mól, na kterém je umístěna lesklá trofej symbolizující ocenění 'Osobnost Města'. Po vodní hladině plují drobné papírové lodě, které nesou různé nominace. Celá scéna vyzařuje atmosféru uznání a společenského ocenění.

Vyhlášení 8. ročníku ankety „Udělování ocenění městem ŠENOV“

Pokračovat

Zahájení sfoukávání vysoké pece č. 3 Liberty Ostrava a.s.

Pokračovat
Improvizační SHOW

Improvizační show Divadla ODVAZ v Horakůvce

Pokračovat
žena pečující o starého člověka

Veřejná výzva: Obsazení pozice terénního pečovatele na Městském úřadě Šenov

Pokračovat
PČR-viditelnost

Viditelnost na silnicích: Bezpečnostní kampaň v Moravskoslezském kraji

Pokračovat

Nabídka pracovního místa MěPOS

Pokračovat

Omezení provozu Městského úřadu Šenov dne 3. října 2023

Pokračovat
1 2 3 14