Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
Klidný rybník obklopený hustým rákosím a orobincem. Uprostřed tklivé hladiny se tyčí malý dřevěný mól, na kterém je umístěna lesklá trofej symbolizující ocenění 'Osobnost Města'. Po vodní hladině plují drobné papírové lodě, které nesou různé nominace. Celá scéna vyzařuje atmosféru uznání a společenského ocenění.
23. 10. 2023

Vyhlášení 8. ročníku ankety „Udělování ocenění městem ŠENOV“

V roce 2023 to bude již čtvrtstoletí, co byl náš Šenov povýšen na město. Na počest této významné události se město Šenov chystá uspořádat slavnostní akci spojenou jednak se zasedáním zastupitelstva, také se setkáním zástupců spolků a hlavně s udělováním ocenění městem Šenov. Chtěli bychom na tomto setkání v sále restaurace Horakůvka poděkovat vybraným jedincům či kolektivům v anketě „Ocenění za reprezentaci města Šenova za rok 2020 - 2023“. Anketa je od roku 2014 spojena i s udělováním titulu „Významná osobnost města Šenova“, který je doživotně propůjčován občanům za celoživotní práci a přínos pro naše město. A kdo ví, třeba letos sociální a volnočasová komise ve spolupráci s radou města udělí dokonce i titul nejvyšší, tedy „Čestné občanství“.

Záleží to také na Vás, milí spoluobčané. Pomozte nám dobře vybrat a nominujte kandidáty, o nichž si myslíte, že si nějaké výše uvedené ocenění zaslouží. To vše prostřednictvím formuláře, který naleznete na webových stránkách města Formuláře - město Šenov (mesto-senov.cz) Odbor správní. Ten doručte na podatelnu šenovského městského úřadu nebo zašlete elektronicky na adresu: podatelna@mesto-senov.cz. Mezní termín podání nominací je 27. 10. 2023 do 13.00 hod. (v případě podání na podatelnu městského úřadu). Na webových stránkách města Šenova si také můžete přečíst „Pravidla pro udělování ocenění městem Šenov“, kde je vše potřebné shrnuto.

Každopádně můžete nominovat žáky, juniory i dospělé, jednotlivce či kolektivy působící jak na území města Šenova, tak i mimo něj. A to vše z oblasti sportu a kultury (toto pouze za roky 2020 - 2023). A pak tedy i další spoluobčany za jakýkoli jiný, časově neomezený přínos našemu městu. Co se týká této oblasti, rád bych podotknul, že komise bude opět posuzovat i nominace z let minulých, které oceněny nebyly. Nemusí se tedy opakovat.

Pevně věříme, že budeme hlavně díky Vašim podnětům mít z koho vybírat a pak na slavnostním setkání budeme moci oceněným říct, jak moc si jejich práce vážíme.
Pomozte nám ocenit ty, kteří si to zaslouží. Často se o nich neví a je to velká škoda! Děkujeme.

Formulář ankety Ocenění za reprezentaci města Šenova/XLSX
Formulář ankety Ocenění za reprezentaci města Šenova/PDF
PRAVIDLA PRO OCENĚNÍ

Martin Vaculík - předseda komise


Ilustrace kyberkriminality: osoba používající počítač, oběť phishingového útoku zadává bankovní údaje na podvodné webové stránce. V pozadí je policejní důstojník, digitální bezpečnostní symboly jako zámky a varovné signály, a grafické znázornění finanční ztráty. Na obrázku je také zmíněna kampaň #nePINdej! a webová stránka www.kybertest.cz

Kyberkriminalita: Jak se chránit před podvody a zůstat v bezpečí online

Pokračovat

Rekonstrukce silnice II/478: Spojení Vratimova a Šenova se dočká modernizace

Pokračovat
Ilustrace zobrazující skupinu dětí, které se bezpečně baví během letních prázdnin pod dozorem dospělých. Jedno dítě kontroluje kolo vybavené světly a odrazkami, další dítě s helmu a chrániči jezdí na označené cyklostezce. Třetí dítě s plovací vestou hovoří s dospělým před vstupem do vody. V pozadí dítě zajišťuje okna a dveře domu. Scéna vyzdvihuje význam bezpečnostních návyků od útlého věku.

Velké prázdniny jsou za dveřmi …

Pokračovat
Znepokojený člověk sleduje svůj počítač, zatímco v pozadí se objevují symboly převodů peněz a ikony populárních aplikací pro zasílání zpráv, jako je Telegram. Scéna zahrnuje prvky klamu a opatrnosti, zdůrazňující finanční a osobní rizika spojená s podvodnými nabídkami brigád. Obrázek je jasný a barevný, aby upoutal pozornost a zdůraznil vážnost situace.

Nové podvody aneb reklama na brigádu

Pokračovat
Letecký pohled na staveniště s červenou kovovou konstrukcí lávky připravenou k montáži přes silnici I/11 poblíž Fryštátské a Šenova. Okolní krajina je zelená s loukami, stromy a menšími budovami v blízkosti silnice

Připomínáme blížící se druhou etapu a změny v dopravě

Pokračovat
Na obrázku je zaparkované zlaté osobní auto, pravděpodobně značky Renault, s rozbitými okny na straně řidiče. Auto stojí na parkovišti s vyznačenými parkovacími místy a za ním je vidět policejní dodávka. Scéna je zalitá sluncem, a v pozadí jsou stromy a budova.

Nezodpovědné chování může být důvodem k vloupání!

Pokračovat
Dvojice starších lidí se vesele projíždí ve veteránu Škoda, s rukama zdviženýma a úsměvy na tvářích, po venkovské silnici obklopené zelení.

Školení řidičů - seniorů v Šenově

Pokračovat

Veřejná výzva k obsazení pracovního místa na odboru výstavby a ŽP

Pokračovat
Na obrázku je znázorněna situace uzavírek na silnici I/11 a související objízdné trasy. Klíčové body a detaily jsou zvýrazněny a popsány. Značky "POZOR" upozorňují na uzavírku v obou směrech (směr Ostrava a směr Havířov). Modře tečkované čáry označují objízdné trasy. Podrobné pohledy na konkrétní úseky jsou označeny jako Detail 1a, 1b, 2a a 2b. Hlavní trasa objížďky je vyznačena červenou čarou.

Uzavírka silnice I/11 v Šenově u Ostravy, Bartovicích a Radvanicích

Pokračovat
Malebná vesnická scéna s zeleným recyklačním košem a přátelsky vypadajícím psem sedícím vedle něj, umístěná mezi rustikálními domy, která zdůrazňuje povinnost platit místní poplatky za odpad a držení psa v obci

Připomínka splatnosti poplatků za komunální odpad a držení psa

Pokračovat

Víte, co je sexting?

Pokračovat
Plakát k akci "MájkoHrátky aneb kácení máje", který zobrazuje živě barevné scény. V horní části plakátu jsou kreslené stánky s cukrovou vatu, zmrzlinou a jinými pochoutkami. Uprostřed je velký název akce s datem "25. 5. 2024" a časem začátku "od 13:30 hod" na pozadí noční oblohy. Dole je scéna s davem lidí tleskajícím před koncertním pódiem, kde hrají hudebníci. Názvy kapel "Horkýže Slíže Revival", "Elan Revival" a "Bastard" jsou umístěné spolu s logy sponzorů ve spodní části. Na plakátu jsou také logo města Šenov a dalších organizátorů.

MájkoHrátky aneb kácení máje

Pokračovat

Lávka roste ze země

Pokračovat

A zase ty podvody……!

Pokračovat
DOTAČNÍ PROGRAM PRO SPOLKY

Výběrové řízení na místo vedoucí – vedoucího odboru výstavby a ŽP, vedoucí úředník

Pokračovat
Scéna zobrazuje vesnické prostředí za jasného slunečného dne, kde děti s helmy na hlavách připravují svá jízdní kola k výletu. Jsou vidět pumpující pneumatiky a hledající odrazky na kolech a pedálech, což naznačuje učení se o nezbytné výbavě pro bezpečnou jízdu. Kola, čistá od prachu, jsou připravena na dobrodružství za sběrem proutí pro velikonoční pomlázky. V pozadí ožívá malebná vesnice s náznaky slavnostní atmosféry, rodiny se věnují přípravám, což odráží radost a opatrnost spojenou s velikonočními tradicemi, zdůrazňující bezpečnost, ohleduplnost a ducha společenství.

Příprava na Velikonoce: tradice a bezpečnost na prvním místě

Pokračovat
1 2 3 16