Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
Plakát k akci "MájkoHrátky aneb kácení máje", který zobrazuje živě barevné scény. V horní části plakátu jsou kreslené stánky s cukrovou vatu, zmrzlinou a jinými pochoutkami. Uprostřed je velký název akce s datem "25. 5. 2024" a časem začátku "od 13:30 hod" na pozadí noční oblohy. Dole je scéna s davem lidí tleskajícím před koncertním pódiem, kde hrají hudebníci. Názvy kapel "Horkýže Slíže Revival", "Elan Revival" a "Bastard" jsou umístěné spolu s logy sponzorů ve spodní části. Na plakátu jsou také logo města Šenov a dalších organizátorů.
2. 5. 2024

MájkoHrátky aneb kácení máje

Vážení spoluobčané,
možná jste už zaregistrovali, třeba tady v Oběžníku na plakátu (viz zadní strana), že se město Šenov ve spolupráci s SK Lapačka rozhodlo uspořádat novou kulturně-společenskou akci s názvem Májko-Hrátky aneb Kácení máje. Ta se uskuteční v sobotu 25. května 2024 právě v prostorách SK Lapačka. Dovolte mi, abych Vám tuto kulturní událost trochu přiblížil.

Celou akci lze rozdělit na dvě určitě provázané části, a to odpolední program určený především pro rodiny s dětmi a večerní hudební program spojený s tradičním kácením májky. Hudební večer není třeba více představovat, na plakátu naleznete seznam kapel, které večer vystoupí. Tuto hudební produkci pak doplní určitě bohatý doprovodný program s možností dobře se najíst, napít a posedět. Toto mé povídání je spíše o té první části programu. Ta dle našich plánů „poběží“ od 13:30 do 19 hod. ve dvou základních rovinách. V prostorách „stage“ bude probíhat program zaměřený na děti
a mládež (Klauni na volné noze, Family klauni, vystoupení MŠ a devátých tříd ZŠ Šenov, disco s DJ Kládou). Tu druhou rovinu programu lze nazvat jakýmsi šenovským spolkobraním. Na něj se přihlásilo 15 spolků s působností v našem městě. Tímto jim vyslovuji obrovský dík! Každý přihlášený spolek dostane k dispozici na Lapačce určitý prostor (myšleno místo), kde si dle vlastní libosti vytvoří stánek, sportoviště či jakékoli jiné interaktivní místo, kde se nejen děti budou moci s jeho činností v krátkosti seznámit. Můžete se těšit na stanoviště fotbalistů, volejbalistů, florbalistů, skautů, klubky, zahrádkářů, včelařů, rybářů, hasičů, městské policie, červeného kříže, myslivců, SRPDŠ MŠ Lipová, SRPDŠ ZŠ Radniční a ZŠ Podlesí.

Děti, které na tento den odpoledne dorazí, dostanou od nás u vstupu kartičku. Na té bude seznam stanovišť spolků s orientační mapkou a místo na značku spolku (podpis, razítko). Tu od spolku děti dostanou tehdy, pokud na jejich stanovišti něco malého splní. Určitě to bude něco jednoduchého a věkově odstupňovaného. Pokud dítě získá určitý počet značek, s největší pravděpodobností osm, při odevzdání kartičky dostane od pořadatelů odměnu. Děti budou moci stanoviště plnit mezi 13:30 až 18:00 hod., odměny dětem pak budeme vydávat ještě o něco déle. Pro úplnost ještě dodejme, co je myšleno pojmem „dítě“. Horní hranice je pevná, tj. věk základní školy, dolní hranici úplně definovat nechceme. Určitě počítáme s dětmi z mateřských škol. Rozhodnutí o účasti ještě mladších dětí už necháme na zvážení rodičů, dítě by mělo být schopno splnit jednoduchý úkol na stanovištích. Ale hlavně, může přijít úplně každý bez rozdílu věku. To by byla úplná paráda. Jen bez nároku na odměnu.

Co se tedy tohoto odpoledne týká, obracím se obzvláště na rodiny s dětmi. Pojďme našim dětem, a nejen dětem, ukázat, čemu všemu se díky organizacím, které působí v našem městě, můžou v Šenově věnovat. A kdo ví? Třeba i vy dospěláci najdete v něčem zalíbení. Naše spolky vyvíjí v Šenově neskutečné úsilí, aby zajistili občanům pestrou nabídku vyžití ve volném čase. Naši pozornost, a třeba právě v tento den, si určitě zaslouží. Přijďte se podívat, pobavit, zasoutěžit, poslechnout dobrou muziku, dobře se najíst a napít, prostě prožít společný, určitě báječný májový den. Budeme se na Vás moc těšit.


Znepokojený člověk sleduje svůj počítač, zatímco v pozadí se objevují symboly převodů peněz a ikony populárních aplikací pro zasílání zpráv, jako je Telegram. Scéna zahrnuje prvky klamu a opatrnosti, zdůrazňující finanční a osobní rizika spojená s podvodnými nabídkami brigád. Obrázek je jasný a barevný, aby upoutal pozornost a zdůraznil vážnost situace.

Nové podvody aneb reklama na brigádu

Pokračovat
Letecký pohled na staveniště s červenou kovovou konstrukcí lávky připravenou k montáži přes silnici I/11 poblíž Fryštátské a Šenova. Okolní krajina je zelená s loukami, stromy a menšími budovami v blízkosti silnice

Připomínáme blížící se druhou etapu a změny v dopravě

Pokračovat
Na obrázku je zaparkované zlaté osobní auto, pravděpodobně značky Renault, s rozbitými okny na straně řidiče. Auto stojí na parkovišti s vyznačenými parkovacími místy a za ním je vidět policejní dodávka. Scéna je zalitá sluncem, a v pozadí jsou stromy a budova.

Nezodpovědné chování může být důvodem k vloupání!

Pokračovat
Dvojice starších lidí se vesele projíždí ve veteránu Škoda, s rukama zdviženýma a úsměvy na tvářích, po venkovské silnici obklopené zelení.

Školení řidičů - seniorů v Šenově

Pokračovat

Veřejná výzva k obsazení pracovního místa na odboru výstavby a ŽP

Pokračovat
Na obrázku je znázorněna situace uzavírek na silnici I/11 a související objízdné trasy. Klíčové body a detaily jsou zvýrazněny a popsány. Značky "POZOR" upozorňují na uzavírku v obou směrech (směr Ostrava a směr Havířov). Modře tečkované čáry označují objízdné trasy. Podrobné pohledy na konkrétní úseky jsou označeny jako Detail 1a, 1b, 2a a 2b. Hlavní trasa objížďky je vyznačena červenou čarou.

Uzavírka silnice I/11 v Šenově u Ostravy, Bartovicích a Radvanicích

Pokračovat
Malebná vesnická scéna s zeleným recyklačním košem a přátelsky vypadajícím psem sedícím vedle něj, umístěná mezi rustikálními domy, která zdůrazňuje povinnost platit místní poplatky za odpad a držení psa v obci

Připomínka splatnosti poplatků za komunální odpad a držení psa

Pokračovat

Víte, co je sexting?

Pokračovat
Plakát k akci "MájkoHrátky aneb kácení máje", který zobrazuje živě barevné scény. V horní části plakátu jsou kreslené stánky s cukrovou vatu, zmrzlinou a jinými pochoutkami. Uprostřed je velký název akce s datem "25. 5. 2024" a časem začátku "od 13:30 hod" na pozadí noční oblohy. Dole je scéna s davem lidí tleskajícím před koncertním pódiem, kde hrají hudebníci. Názvy kapel "Horkýže Slíže Revival", "Elan Revival" a "Bastard" jsou umístěné spolu s logy sponzorů ve spodní části. Na plakátu jsou také logo města Šenov a dalších organizátorů.

MájkoHrátky aneb kácení máje

Pokračovat

Lávka roste ze země

Pokračovat

A zase ty podvody……!

Pokračovat
DOTAČNÍ PROGRAM PRO SPOLKY

Výběrové řízení na místo vedoucí – vedoucího odboru výstavby a ŽP, vedoucí úředník

Pokračovat
Scéna zobrazuje vesnické prostředí za jasného slunečného dne, kde děti s helmy na hlavách připravují svá jízdní kola k výletu. Jsou vidět pumpující pneumatiky a hledající odrazky na kolech a pedálech, což naznačuje učení se o nezbytné výbavě pro bezpečnou jízdu. Kola, čistá od prachu, jsou připravena na dobrodružství za sběrem proutí pro velikonoční pomlázky. V pozadí ožívá malebná vesnice s náznaky slavnostní atmosféry, rodiny se věnují přípravám, což odráží radost a opatrnost spojenou s velikonočními tradicemi, zdůrazňující bezpečnost, ohleduplnost a ducha společenství.

Příprava na Velikonoce: tradice a bezpečnost na prvním místě

Pokračovat
Silueta osoby stojící před policejním vozem v noci, s červenými a modrými majáky svítícími v pozadí, vytvářející dramatický osvětlený kontur.

Rozblikáme majáky!

Pokračovat
Plakát k propagaci divadelní inscenace s názvem 'Zážitkové Dárky', kterou představuje Divadlo Propadlo. Na plakátu je skupina osmi účinkujících, kteří pózují na jevišti s různými rekvizitami. V centru je žena, která drží loutkové vodiče a ovládá ostatní účinkující jako marionety. Nad nimi je logo města Šenov a dva smajlíky reprezentující divadelní masky. Datum a čas představení jsou uvedeny jako '16.2.2024 v 19:00' a místo konání je 'Horákůvka'. Vstupné je stanoveno na 100 Kč s možností předprodeje vstupenek na podatelně MěÚ nebo v knihovně od 15.1.2024

Divadelní inscenace ZÁŽITKOVÉ DÁRKY

Pokračovat
Fotografie zobrazuje policejního důstojníka ve světelně reflexní vestě, stojícího vedle policejního vozidla s nápadným žluto-modrým pruhováním. Vedle něj stojí žena v černé bundě, držící v ruce otevřenou složku nebo kalendář s logem a rokem 2022 na obálce. V pozadí je vidět sanitka Českého červeného kříže. Obě osoby jsou na ulici a vypadá to, že se účastní veřejného eventu nebo distribuční akce.

Kaledář myslí nejen na prevenci v on-line prostředí

Pokračovat
1 2 3 16