Přeskočit na hlavní obsah
Logo městského úřadu Šenov
9. 5. 2024

Víte, co je sexting?

Sexting, slovo v poslední době hodně používané. Slyšíme ho v médiích, na sociálních sítích a všude kolem nás, ale víme vůbec, co to znamená a jak se bránit možným rizikům?
SEXTING – jde o anglické spojení slova sex a texting, což je psaní. Znamená dobrovolné sdílení vlastních intimních materiálů (fotografií, videa a text) s jinými osobami v online prostředí.
Většinou se týká dospělých nebo dospívajících, ale můžeme na něj narazit i u dětí na základních školách.

Velmi často se odehrává mezi osobami, které se znají osobně, proto jsou mnohdy opomíjena rizika, která s sebou zdánlivě bezpečná výměna intimních materiálů přináší. Problém může nastat např. po ukončení vztahu, kdy druhá osoba rozchod neunese a dojde k vydírání či vyhrožování osoby, jež takový obsah dotyčnému poskytla.
V tu chvíli mluvíme již o sextorzi, která bývá zaměřená na vydírání osob a přímo souvisí s trestným činem Sexuálního nátlaku.

Přibývá stále více případů, kdy pachatel vyláká či jinak získá materiál, na kterém je vyobrazena oběť. Ten může získat za pomocí sextingu, ale i neoprávněným přístupem do počítačového systému nebo účtu na sociálních sítích oběti. Následně pak pachatel požaduje zpravidla vyrobení dalšího materiálu, osobní schůzku apod. Ve chvíli, když oběť odmítne zaslání dalších takovýchto fotografií či videí, začne pachatel po oběti požadovat finanční obnos s výhrůžkou vydírání. Policie v minulých dnech řešila případ invalidního muže, který byl podobným způsobem vydírán, více informací naleznete zde: Další oběť vydírání přes mobilní aplikaci - Policie České republiky

Prevence – bezpečnostní zásady:
- všechny své účty zabezpečte silným heslem a dvoufázovým ověřováním,
- své účty nikomu nepůjčujte, nesdílejte s kamarády a přáteli své přihlašovací údaje,
- zásadně nikdy nikomu neposkytujte své vlastní intimní materiály,
- pokud se stanete terčem vydírání, neplaťte a nahlaste vše PČR!

 

Rada na závěr zní:

NEJEN NA SÍTÍCH SI POZOR DEJ,
NAHÉ FOTKY NESDÍLEJ.
NEVÍŠ KDO JE UVIDÍ, A CO S NIMI POŘÍDÍ!

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
nprap. Mgr. Bc. Lenka Stočes Hubertová


Znepokojený člověk sleduje svůj počítač, zatímco v pozadí se objevují symboly převodů peněz a ikony populárních aplikací pro zasílání zpráv, jako je Telegram. Scéna zahrnuje prvky klamu a opatrnosti, zdůrazňující finanční a osobní rizika spojená s podvodnými nabídkami brigád. Obrázek je jasný a barevný, aby upoutal pozornost a zdůraznil vážnost situace.

Nové podvody aneb reklama na brigádu

Pokračovat
Letecký pohled na staveniště s červenou kovovou konstrukcí lávky připravenou k montáži přes silnici I/11 poblíž Fryštátské a Šenova. Okolní krajina je zelená s loukami, stromy a menšími budovami v blízkosti silnice

Připomínáme blížící se druhou etapu a změny v dopravě

Pokračovat
Na obrázku je zaparkované zlaté osobní auto, pravděpodobně značky Renault, s rozbitými okny na straně řidiče. Auto stojí na parkovišti s vyznačenými parkovacími místy a za ním je vidět policejní dodávka. Scéna je zalitá sluncem, a v pozadí jsou stromy a budova.

Nezodpovědné chování může být důvodem k vloupání!

Pokračovat
Dvojice starších lidí se vesele projíždí ve veteránu Škoda, s rukama zdviženýma a úsměvy na tvářích, po venkovské silnici obklopené zelení.

Školení řidičů - seniorů v Šenově

Pokračovat

Veřejná výzva k obsazení pracovního místa na odboru výstavby a ŽP

Pokračovat
Na obrázku je znázorněna situace uzavírek na silnici I/11 a související objízdné trasy. Klíčové body a detaily jsou zvýrazněny a popsány. Značky "POZOR" upozorňují na uzavírku v obou směrech (směr Ostrava a směr Havířov). Modře tečkované čáry označují objízdné trasy. Podrobné pohledy na konkrétní úseky jsou označeny jako Detail 1a, 1b, 2a a 2b. Hlavní trasa objížďky je vyznačena červenou čarou.

Uzavírka silnice I/11 v Šenově u Ostravy, Bartovicích a Radvanicích

Pokračovat
Malebná vesnická scéna s zeleným recyklačním košem a přátelsky vypadajícím psem sedícím vedle něj, umístěná mezi rustikálními domy, která zdůrazňuje povinnost platit místní poplatky za odpad a držení psa v obci

Připomínka splatnosti poplatků za komunální odpad a držení psa

Pokračovat

Víte, co je sexting?

Pokračovat
Plakát k akci "MájkoHrátky aneb kácení máje", který zobrazuje živě barevné scény. V horní části plakátu jsou kreslené stánky s cukrovou vatu, zmrzlinou a jinými pochoutkami. Uprostřed je velký název akce s datem "25. 5. 2024" a časem začátku "od 13:30 hod" na pozadí noční oblohy. Dole je scéna s davem lidí tleskajícím před koncertním pódiem, kde hrají hudebníci. Názvy kapel "Horkýže Slíže Revival", "Elan Revival" a "Bastard" jsou umístěné spolu s logy sponzorů ve spodní části. Na plakátu jsou také logo města Šenov a dalších organizátorů.

MájkoHrátky aneb kácení máje

Pokračovat

Lávka roste ze země

Pokračovat

A zase ty podvody……!

Pokračovat
DOTAČNÍ PROGRAM PRO SPOLKY

Výběrové řízení na místo vedoucí – vedoucího odboru výstavby a ŽP, vedoucí úředník

Pokračovat
Scéna zobrazuje vesnické prostředí za jasného slunečného dne, kde děti s helmy na hlavách připravují svá jízdní kola k výletu. Jsou vidět pumpující pneumatiky a hledající odrazky na kolech a pedálech, což naznačuje učení se o nezbytné výbavě pro bezpečnou jízdu. Kola, čistá od prachu, jsou připravena na dobrodružství za sběrem proutí pro velikonoční pomlázky. V pozadí ožívá malebná vesnice s náznaky slavnostní atmosféry, rodiny se věnují přípravám, což odráží radost a opatrnost spojenou s velikonočními tradicemi, zdůrazňující bezpečnost, ohleduplnost a ducha společenství.

Příprava na Velikonoce: tradice a bezpečnost na prvním místě

Pokračovat
Silueta osoby stojící před policejním vozem v noci, s červenými a modrými majáky svítícími v pozadí, vytvářející dramatický osvětlený kontur.

Rozblikáme majáky!

Pokračovat
Plakát k propagaci divadelní inscenace s názvem 'Zážitkové Dárky', kterou představuje Divadlo Propadlo. Na plakátu je skupina osmi účinkujících, kteří pózují na jevišti s různými rekvizitami. V centru je žena, která drží loutkové vodiče a ovládá ostatní účinkující jako marionety. Nad nimi je logo města Šenov a dva smajlíky reprezentující divadelní masky. Datum a čas představení jsou uvedeny jako '16.2.2024 v 19:00' a místo konání je 'Horákůvka'. Vstupné je stanoveno na 100 Kč s možností předprodeje vstupenek na podatelně MěÚ nebo v knihovně od 15.1.2024

Divadelní inscenace ZÁŽITKOVÉ DÁRKY

Pokračovat
Fotografie zobrazuje policejního důstojníka ve světelně reflexní vestě, stojícího vedle policejního vozidla s nápadným žluto-modrým pruhováním. Vedle něj stojí žena v černé bundě, držící v ruce otevřenou složku nebo kalendář s logem a rokem 2022 na obálce. V pozadí je vidět sanitka Českého červeného kříže. Obě osoby jsou na ulici a vypadá to, že se účastní veřejného eventu nebo distribuční akce.

Kaledář myslí nejen na prevenci v on-line prostředí

Pokračovat
1 2 3 16